restaurants main market square krakow

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najbardziej popularny rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci kosztują rzadsze dania – canelloni, lasagne i desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą restauracją włoską warto przyjrzeć się kilku istotnym elementom: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu znajdują się też nie tak typowe włoskie potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i jedzenie z różnych zakątków kraju. Dobra włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski nastrój.

Kuchnia włoska jest prosta, ale to nie oznacza, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Aromatyczne wino z Włoch

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zaniedbywać wina. Kolacja w charakterze włoskim koniecznie powinien zawierać również aperitiff. Kieliszek białego wina to dla Włocha typowa praktyka. włoskie przepisy Najbardziej znane wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese a także cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi mieć szeroką kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film